12 Temmuz 2011

Deron Williams...(Neden Gelmesin!)

Dün heyecanlı bir taraftarın gözünden Deron Williams transferi üzerine yazdıktan sonra, bir profesyonelin yazısını gördüm ve sizinle paylaşmak istedim. Kendisi de bir Beşiktaş taraftarı olan Orkun Çolakoğlu, Deron Williams'ın neden Beşiktaş'a gelmemesi gerektiğini detaylıca anlatmış. Buradan ulaşabilirsiniz.

Benim postta belirttiğim gibi maaşları ödenmeyen oyuncular konusunda %100 haklı olmakla beraber, bir çok konuda kendisi ile aynı görüşte değilim ve ben onun belirttiği gibi hala "“Baba, Deron Williams’ı izleyeceğiz, gerisini boşverin yaaa” kıvamındayım.

Öncelikle, Basketbol şubemize bir kaç derbi maçı harici hiç ilgi yok. Bunu Allen Iverson oynarken bile gördük. Ufacık salonu zar zor doldurduk. Euroleage'te oynamadığımız sürece de bu böyle olacak. O yüzden onun gibi bu işe emek veren birinin derdini anlasamda, taraftarlarımızın ilgisini çekmek için bu tip anlaşmalara ihtiyacımız var. Her ne kadar yüksek maliyetinden bahsetse de, belki kendisi futbolla çok ilgilenmediğinden bırakın bir kaç yüzbin doları on milyonlarca euro'yu heba ettik 3. sınıf futbolcular izleyeceğiz diye. 

Olaya şöyle baksak, Messi Beşiktaş'a geliyor ve sadece 2-3 ay oynama ihtimali var ve yaklaşık maliyeti 10 milyon euro olacak? Büyük bir olasılıkla herkes gelsin ister. Reklamın kötüsü olmaz ve unutulupta gitmez. Kendisi, Iverson örneğini vermiş ama internette kısa bir arama ile adam ex-Beşiktaş player olarak geçiyor. Bu yabancı basında da aynı (İspanyol gazetelerinde her haberinde bundan bahsediliyor) Yani olayın bir reklam yanı var. 

Son olarak kesinlikle sirk olayına katılsamda, Basketbol şubemizin bir amatör şube olduğunu ve maalesef yıllarca bundan daha da kötü yönetildiğini kabul etmek gerekir. Bu tip transferler maaşlarını alamayan oyunculara büyük bir haksızlık ama maalesef yine böyle bir transfer ile (Iverson) duyarabildiler bu dertlerini. Yıllarca kimse bunu haber bile yapmadı ciddi ciddi.

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails