13 Aralık 2011

İlk duruşmada sorulması gereken 4 soru (İddianame üzerine notlar...)


İddianame'nin hepsini okumasamda şöyle bir göz attıktan sonra ilk dikkatimi çeken bolca yazılmış gereksiz telefon konuşması ve net bir yere varmayan diyaloglar. Şikenin ve teşviğin yıllardır ülkemizde olduğunu 15 yaşındaki çocuklar bile bilince insan savcıya bula bula bunları mı buldun demek istiyor. Allah'tan 2003-2004 yılında bu takımları dinlememiş. O zaman Beşiktaş ve Fenerbahçe başkanı ömür boyu yerlerdi herhalde. 

Benim asıl ilgimi çeken ise Aziz Yıldırım'ın iddianame açıklandıktan sonra yaptığı savunma oldu. Yıldırım, menajerler yerine kongre üyeleri üzerinden yaptığımız transfer çalışmaları şike olarak yorumlanıyor diyor. Gerçi Fenerbahçe'nin her zaman sene sonuna doğru maç yapacağı takımları iyi oyuncularına transfe teklifi etmesi ya da gazetelerde geçirmesi yeni bir şey değil. 

Ben savcı olsam, aşağıdaki soruları direk sorardım Aziz Yıldırım'a;

1- Transfer çalışmalarını kongre üyeleri yerine neden öz oğlunuz gibi gördüğünüz ve gerek Mehmet Topuz gerekse diğer büyük transferlerde direk olarak aracı kullandığınız ve sizi babası gibi gören Rıdvan Dilmen ile yapmadınız. Bunun nedeni hiçbir zaman şikeye izin vermeyecek olan Aykut Kocaman ile Rıdvan'ın yakınlığı mı? Yoksa Rıdvan'ın bu işlere karışmak istemeyeceği mi? 

2- Bu transfer görüşmelerinin normal olduğunu savunuyorsunuz ama kalenizde milli takımın vazgeçilmez kalecisi varken neden her zaman karşı rakibin kalecileri ile irtibata geçtiniz? Kaleci mevkii'nin saha da bir olduğunun farkında değilmisiniz?

Şimdi iki soru da Beşiktaş'lılara;

3- Sizlerin dürüstlüğüne güvenip bu konuşmaların sadece transferden ibaret olduğunu varsayarsak neden İskender Alın ve İbrahim Akın için transfer teklifinde bulunmadınız? Transfer planlarınızı 5 ay önce yapıp haziranda 1 dakika içinde mi karar veriyorsunuz? 

4- Akın transferi yüksek bedelden yattı diyorsunuz, Beşiktaş 1-2 milyon Euro'ya bu kadar önem veriyorsa neden Holosko'yu bedelsiz Belediye'ye kiraladı? Bu kadar önceden transfer planı yapıyorsanız ve Türk oyuncular ile yabancı kontenjanından problem yaşamak istemiyorsanız neden başka oyuncular ilr görüşmediniz? Ülkede başka oyuncu mu yok!

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails